Sprawdzenie samochodu Mazda przed zakupem

Przydatne informacje zebrane w sześciu artykułach

Kupno samochodu Mazda to w dzisiejszych czasach zadanie, które może być albo łatwe, albo trudne.


  • Tym trudniejszym zadaniem jest samodzielny zakup, wtedy musimy wykazać się cierpliwością i konieczną wiedzą. W prasie, na portalach motoryzacyjnych i w komisach można znaleźć tysiące ofert. Sprzedawcy prześcigają się w zapewnieniach o idealnym stanie, bezwypadkowości i niewielkim przebiegu samochodów. Każdy kto szukał samochodu dla siebie wie, że tego typu obietnice warto uważnie sprawdzić. Czasami stanowią jedynie zabieg marketingowy i sposób na podbicie ceny samochodu. Dlatego też kupujący musi aktualnie wykazać się sporą świadomością i do każdej oferty podchodzić z chłodną głową. Sam wielokrotnie jeździłem wiele setek kilometrów tylko po to, by usłyszeć, że zapewnienia o bezwypadkowości samochodu oznaczają, iż nie uległ kolizji czy wypadkowi, a miał „tylko przelakierowane pół samochodu z uwagi na kosmetykę, rysy parkingowe”. Szczytem była moja wyprawa do Gniezna po Mazdę MPV, która miała być nigdy nie lakierowana poza fabryką, a w której lakiernik tak się spieszył, że zapomniał rozkleić taśmy, zostawiając wlew paliwa całkowicie zaklejony.
mazda-kupno-samochodu


  • O wiele łatwiej jest kupić samochód, gdy mamy pewne i zaufane źródło samochodów. Takim dobrym źródłem jest na przykład nasz dział sprzedaży samochodów z pewną historią - Sprawdzone UżywaneW takiej sytuacji my, jako dealer Mazdy, bierzemy na siebie sprawdzenie stanu rzeczywistego samochodu i oferujemy wyłącznie egzemplarze, które przeszły przez naszą rygorystyczną kontrolę. Pomagamy w zakupie i przeprowadzamy przez cały proces rejestracji, formalności itd. Ale załóżmy, że chcemy samodzielnie poszukać samochodu Mazda. Co wtedy?
sprawdzone-uzywane


Co trzeba wiedzieć, planując zakup samochodu Mazda i jak się do niego przygotować?

Dowiedz się więcej!

 

Zanim podam linki do artykułów, to od razu na wstępie bardzo silnie zasugeruję rozsądne rozwiązanie przed zakupem, usługę sprawdzenia przed zakupem w ASO Mazda wybranego samochodu. Jako firma Gołembiewscy świadczymy taką usługę w Warszawie, Białymstoku i Ełku. Usługa polega na tym, że na zaproszenie potencjalnego kupującego, sprzedający przyjeżdża ze swoją Mazdą do serwisu. W serwisie doświadczony mechanik podnosi ją na podnośniku, sprawdza stan zawieszenia, nadwozia, podpina pod komputer, wykonuje niezbędną diagnostykę. Doradcy sprawdzają dostępną historię gwarancyjną i serwisową. Możliwa jest także jazda testowa oraz wykonanie sprawdzenia zbieżności jeżeli samochód przeszedł pozytywnie poprzednie punkty. Dodam, że znając polski rynek motoryzacyjny, bez sprawdzenia przed zakupem, sam nigdy bym nie kupił samochodu używanego.

golembiewscy-lokalizacje


zakup-samochodu-uzywanego-mazda-golembiewscyJakkolwiek artykuły przygotowywałem jako autor czy redaktor z pełnym zachowaniem należytej staranności i dbałości o jak najlepszą jakość, proszę traktować je jako niezobowiązujący poradnik. Firma Gołembiewscy nie ponosi odpowiedzialności za wybory poszczególnych osób, nawet jeżeli zastosowały się do niniejszych porad.

Paweł Gołembiewski

poznaj nasze marki