Sprawdzenie samochodu Mazda przed zakupem | Mazda

Sprawdzenie samochodu Mazda przed zakupem

Przydatne informacje zebrane w sześciu artykułach

Kupno samochodu Mazda to w dzisiejszych czasach zadanie, które może być albo łatwe, albo trudne.


  • Tym trudniejszym zadaniem jest samodzielny zakup, wtedy musimy wykazać się cierpliwością i konieczną wiedzą. W prasie, na portalach motoryzacyjnych i w komisach można znaleźć tysiące ofert. Sprzedawcy prześcigają się w zapewnieniach o idealnym stanie, bezwypadkowości i niewielkim przebiegu samochodów. Każdy kto szukał samochodu dla siebie wie, że tego typu obietnice warto uważnie sprawdzić. Czasami stanowią jedynie zabieg marketingowy i sposób na podbicie ceny samochodu. Dlatego też kupujący musi aktualnie wykazać się sporą świadomością i do każdej oferty podchodzić z chłodną głową. Sam wielokrotnie jeździłem wiele setek kilometrów tylko po to, by usłyszeć na miejscu, że zapewnienia o bezwypadkowości samochodu oznaczają, iż nie uległ kolizji czy wypadkowi, a miał „tylko przelakierowane pół samochodu z uwagi na kosmetykę, rysy parkingowe”. Szczytem była moja wyprawa do Gniezna po Mazdę MPV, która miała być nigdy nie lakierowana poza fabryką, a w której lakiernik tak się spieszył, że zapomniał rozkleić taśmy, zostawiając wlew paliwa całkowicie zaklejony.
mazda-kupno-samochodu


  • O wiele łatwiej jest kupić samochód, gdy mamy pewne i zaufane źródło samochodów. Takim dobrym źródłem jest na przykład nasz dział sprzedaży samochodów z pewną historią - Sprawdzone UżywaneW takiej sytuacji my, jako dealer Mazdy, bierzemy na siebie sprawdzenie stanu rzeczywistego samochodu i oferujemy wyłącznie egzemplarze, które przeszły przez naszą rygorystyczną kontrolę. Pomagamy w zakupie i przeprowadzamy przez cały proces rejestracji, formalności itd. Ale załóżmy, że chcemy samodzielnie poszukać samochodu Mazda. Co wtedy?
sprawdzone-uzywane


Co trzeba wiedzieć, planując zakup samochodu Mazda i jak się do niego przygotować?

Dowiedz się więcej!

 

Zanim podam linki do artykułów, to od razu na wstępie bardzo silnie zasugeruję rozsądne rozwiązanie przed zakupem, usługę sprawdzenia przed zakupem w ASO Mazda wybranego samochodu. Opisuję ją poniżej. Jako firma Gołembiewscy świadczymy taką usługę w Warszawie, Białymstoku i Ełku. Usługa polega na tym, że na zaproszenie potencjalnego kupującego, sprzedający przyjeżdża ze swoją Mazdą do serwisu. W serwisie doświadczony mechanik podnosi ją na podnośniku, sprawdza stan zawieszenia, nadwozia, podpina pod komputer, wykonuje niezbędną diagnostykę. Doradcy sprawdzają dostępną historię gwarancyjną i serwisową. Możliwa jest także jazda testowa oraz wykonanie sprawdzenia zbieżności jeżeli samochód przeszedł pozytywnie poprzednie punkty. Dodam, że znając polski rynek motoryzacyjny, bez sprawdzenia przed zakupem, sam nigdy bym nie kupił samochodu używanego.

Jakkolwiek artykuły przygotowywałem jako autor czy redaktor z pełnym zachowaniem należytej staranności i dbałości o jak najlepszą jakość, proszę traktować je jako niezobowiązujący poradnik. Firma Gołembiewscy nie ponosi odpowiedzialności za wybory poszczególnych osób, nawet jeżeli zastosowały się do niniejszych porad.

Paweł Gołembiewski

golembiewscy-lokalizacje


1. Gdzie szukać używanych samochodów?
2. Jak wybrać samochód używany? Jak oglądać Mazdę i na co zwracać uwagę? Jakie triki stosują sprzedawcy?
3. Jak sprawdzić historię używanego auta?
4. ABC kupna używanego samochodu
5. Rejestracja samochodu używanego
6. Usługa: „Sprawdzanie przed zakupem w warsztacie ASO MAZDA Gołembiewscy” (tekst poniżej)

Dodatkowo: WZÓR UMOWY KUPNA SPRZEDAŻY DO POBRANIA DOC tutaj (do edycji) oraz PDF tutaj.

 

zakup-samochodu-uzywanego-mazda-golembiewscy6. Sprawdzanie samochodu Mazda przed zakupem w serwisie ASO Mazdy Gołembiewscy

W powyższych artykułach wspomniałem, że badania wykonane przez doświadczonego mechanika są niezwykle ważne i pozwalają na obiektywną ocenę faktycznego stanu pojazdu. Serwisy mechaniczne firmy Gołembiewscy (umiejscowione w miastach: Warszawa, Białystok, Ełk) to właściwe miejsce do wykonania tego typu usługi. Działamy w motoryzacji od 1977 roku, dzięki czemu przygotowaliśmy usługę, która jest precyzyjną odpowiedzią na potrzebę osoby chcącej sprawdzić wybraną Mazdę przed zakupem.

Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i wieloletnie doświadczenie przeszkolonych mechaników są gwarancją, że każdy samochód Mazda zostanie sprawdzony bardzo dokładnie i fachowo. W zakres takiej usługi może wchodzić:

MAZDA GOŁEMBIEWSCY
SPRAWDZENIE SAMOCHODU MAZDA PRZED ZAKUPEM

  • Badanie stanu i grubości powłoki lakierniczej pod kątem śladów ewentualnych napraw blacharsko-lakierniczych oraz obecności korozji.
  • Diagnostyka komputerowa aktualności oprogramowania, zapamiętanych błędów i obiegów elektronicznych.
  • Badanie podwozia i zawieszenia na podnośniku.
  • Badanie gwarancyjnej i serwisowej historii auta (jeśli jest dostępna w systemie).
  • Sprawdzenie ponad 40-punktowej listy kontrolnej.
  • Wykonanie opisu po ocenie technicznej.
+ JAZDA PRÓBNA AUTEM
+ SPRAWDZENIE GEOMETRII KÓŁ I OSI
+ ROZEBRANIE UKŁADU HAMULCOWEGO

Co może być dla niektórych osób istotne, obecność kupującego w trakcie sprawdzenia nie jest konieczna. Można zdalnie zlecić nam sprawdzenie i przyjechać dopiero, gdy wybrany samochód okazuje się tego warty. W praktyce, najczęściej jednak kupujący jest obecny przy sprawdzeniu. Zaznaczę, że kupujący jest zapraszany na halę serwisową i ma możliwość obejrzenia wybranego samochodu, gdy ten znajduje się na podnośniku.

Decydując się na zakup auta warto także sprawdzić jego stan faktyczny w Stacji Kontroli Pojazdów. Sugerowanym zabiegiem jest sprawdzenie m.in. stanu amortyzatorów na tzw. szarpakach. Taki test można wykonać na każdej Stacji Kontroli Pojazdów w cenie ok. 99zł.

A co po zakupie?

Serwis Mazda Gołembiewscy oferuje także usługi, z których mogą skorzystać właściciele nowo zakupionych aut. W ofercie znajdują się m.in:

DODATKOWE USŁUGI
Ubezpieczenia pakietowe dedykowane dla posiadaczy aut marki Mazda
Dział ubezpieczeń – tel. 728 359 777
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia www.sztukawyciszania.pl/antykorozja
Wykonanie antykradzieżowego znakowania mikrocząsteczkami
Więcej informacji pod adresem: www.mikroznakowanie.pl
Usługi serwisu mechanicznego
Usługi blacharsko-lakiernicze


Życzę najlepszych wyborów i radości z użytkowania samochodów marki Mazda,

Paweł Gołembiewski

poznaj nasze marki